Siirry suoraan sisältöön

Julkisten hankintojen sähköiset ratkaisut (2op)

Toteutuksen tunnus: LT00CG34-3005

Toteutuksen perustiedot


Ilmoittautumisaika
20.04.2022 - 24.02.2023
Ilmoittautuminen toteutukselle on päättynyt.
Ajoitus
07.03.2023 - 08.03.2023
Toteutus on päättynyt.
Opintopistemäärä
2 op
Lähiosuus
2 op
Toteutustapa
Lähiopetus
Yksikkö
SeAMK Liiketalous ja pk-yrittäjyys
Toimipiste
SeAMK Seinäjoki, Frami
Opetuskielet
suomi
Koulutus
Julkiset hankinnat
Opettajat
Antti Savola
Ryhmät
VVO
VVO-ryhmä Peppiä varten
Opintojakso
LT00CG34

Arviointiasteikko

1-5

Tavoitteet

Opintojakson suoritettuaan opiskelija osaa hyödyntää sähköisiä työvälineitä ja ratkaisuja julkisten hankintojen toteuttamisessa.

Sisältö

Julkisissa hankinnoissa hyödynnettävät sähköiset työvälineet ja ratkaisut sekä niiden hyödyntäminen hankintaprosessissa.

Opetusmenetelmät

Etäopetus

Arviointikriteerit, tyydyttävä (1)

Opiskelija on suorittanut annetut tehtävät/osiot. Opiskelija tunnistaa julkisten hankintojen erilaisia sähköisiä työvälineitä.

Arviointikriteerit, hyvä (3)

Opiskelija on suorittanut annetut tehtävät/osiot hyvin ja on osallistunut aktiivisesti opintojaksoon. Opiskelija osaa toteuttaa julkisen hankinnan sähköisesti (laki julkisista hankinnoista) ja laatia hankintailmoituksen sähköistä työvälinettä hyödyntäen.

Arviointikriteerit, kiitettävä (5)

Opiskelija on suorittanut annetut tehtävät/osiot kiitettävästi ja on osallistunut aktiivisesti ja rakentavasti opintojaksoon. Opiskelija osaa hyödyntää erilaisia sähköisiä ratkaisuja erityyppisissä julkisissa hankinnoissa, sekä hankintayksikön että tarjoajan rooleissa.

Esitietovaatimukset

Julkisten hankintojen perusteet

Siirry alkuun